Jak správně pečovat o pleť doma

Obsah

Správné čištění - základ v péči o pleť

První nejdůležitější věc je čištění pleti. To je základ, na kterém je třeba stavět dál! Můžete používat ten nejkvalitnější, nejúčinější kosmetický přípravek na světě, ale pokud nebudete mít správně vyčištěnou pleť, nebude Vám to nic platné. Pokud je pokožka (póry) zacpané nečistotami, aktivní látka se nemůže dostat dovnitř. Naopak je možné, že nečistoty budou zaneseny ještě hlouběji.

A jak správně čištění provádět?

Večerní čištění:

Správné čištění má vždy dvě části a to i v případě, že se nelíčíte.

V první fázi pleť vyčistíme mlékem, odličovacím gelem nebo pěnou. Tyto přípravky z pleti odstraní nečistoty rozpustné v tučích, tedy make-up, řasenku, ale i zplodiny z aut, nečistoty z ovzduší a smogu, které se usazují přes den na pleti.

V druhé fázi pleť dočistíme tonikem nebo pleťovou vodou. Dočištění slouží k odstranění dalších nečistot, které jsou rozpustné ve vodě, tedy např. pot. Navíc pleť krásně osvěží a dodá jí potřebné hydratační látky

Přípravek vždy naneseme na tamponek a čistíme pleť od středu obličeje, přes kraje do ztracena. Použijeme tolik tamponků, dokud není úplně čistý. Poté následuje aplikace prípravku.

Zajímavost: "Jaký je rozdíl mezi tonikem a pleťovou vodou?"

Pleťová voda na rozdíl od tonika obsahuje určité množství alkoholu (tonikum alkohol neobsahuje), je tedy vhodná pouze pro mastnou nebo smíšenou pleť, případně na T-zónu, která je vždy o něco mastnější.

Ranní čištění:

Ranní čištění má jenom jednu fázi a to vyčištění pleti pouze tonikem nebo pleťovou vodou. Pokud bychom použili i mléko nebo emulzi, pleť bychom zbytečně připravili o přirozený ochranný kožní film, který se vytvořil přes noc. Navíc pleť hned po ránu příjemně osvěžíme a hydratujeme. Poté opět nanášíme vhodný denní přípravek.

Vyjímku tvoří pouze aknotická pleť, kdy i ráno použijeme čistící pěnu na problematickou pleť. Tato pleť totiž potřebuje díky nadměrnému maštění daleko větší péči.

Nanášení přípravku:

Jaký přípravek nanést, kdy a jak? To samozřejmě záleží na věku, typu pleti, ale třeba i na ročním období. Obecně platí, že přes léto bychom měli používat přípravky více hydratační a přes zimu především ochrané kvůli nepřízni počasí. Je třeba přípravky dělit podle typu pleti. Nabízí se přípravky pro všechny druhy pleti.

Denní a noční přípravky:

V kosmetice platí vyzkoušené pravidlo: "Denní krém je pro zdraví, noční pro krásu."

Vysvětlíme si proč. Přes den je potřeba pleť chránit před nečistotami z ovzduší, zplodinami z aut, volnými radikály apod. Některé denní krémy obsahují i UV filtry, které chrání před slunečním zářením, další obsažené látky chrání před mrazem a poškozením pleti povětrnostními podmínkami. Denní krémy jsou zkrátka nutností - Ochrana především! A to je nutnost!

Noční krém je podle hesla "pro krásu" a to z důvodu, že v noci je organismus v klidu, neplýtvá energií na pohyby, trávení a jiné denní činnosti, ale veškerou energii věnuje na regeneraci během spánku. Pokud tedy dodáme pleti prostřednictvím přípravku ty správné látky, pokožka se regeneruje a vyživuje v daleko větší míře.

Je dobré si zapamatovat, že je lepší prevence než poté likvidovat vzniklé škody. Začínejte vždy problém, ať už se jedná o akné, vrásky, dehydratovanou pleť řešit co nejdříve. Ale lépe je vždy problému předcházet.

Speciální péče:

Speciální péči o pleť už řešíme podle typu problému. Sem mohou patřit přípravky na redukci kruhů a váčků pod očima, oční krémy, krémy na pigmentové skvrny, séra na zpevnění pleti, hydrataci či vrásky. Důležité je vždy si přečíst návod na krabičce, kde je aplikace vysvětlena.

Oční krémy:

Používají se na den, ale především na noc, kdy je pokožka schopná vysoce regenerovat.

Pleťové masky:

Obsahují vysokou koncentraci aktivních látek. přípravek je zaměřen většinou na specifický problém. Používají se vždy v době klidu. Masku naneseme rovnoměrně na pleť, necháme cca 20 minut působit a poté masku setřeme. Pokud cítíte, že je pleť dostatečně vyživená, není potřeba nanášet další krém.

Kapsle:

Želatinové kapsle obsahují velkou koncentraci aktivní látky v olejovém médiu. Aplikují se lehkým vklepáním do pokožky. Kapsle pleť pěkně promastí, ale není se třeba bát nosné médium kapsle se rychle vstřebává.

Séra:

Opět se jedná o vysokou koncentraci aktivní látky, ale v podobě vodného media. Séra jsou lehké přípravky ve formě jemného gelu, které jsou vhodné pro všechny typy pleti i mastné.

Tip na závěr:

Pleť je potřeba čistit nejen zvenku, ale i zevnitř. Je důležité si uvědomit, že tělo se čistí třemi cestami - ledviny, střeva i kůže.

Přes ledviny můžeme tělo čistit pomocí čaje (např. Lynfodren od Ryoru), který zlepšuje funkci lynfatického systému. Po týdením pití čaje poznáte, že kvalita pleti se opravdu zlepšila. Navíc skvěle chutná.

Nebuďte ale vyděšení, pokud se stav pokožky v prvních dnech zhorší. Je to důkaz, že se organismus opravdu čistí.

Přes střeva můžete tělo čistit např. pomocí přípravku Pohár života od firmy Ryor. Jedná se o nativní stravu (tepelně neupravenou, bez chemických barviv, konzervantů, aromat apod., která je vhodná pro celkovou očistu organismu a redukci nadváhy. Zlepšuje funkci lymfatického systému, působí proti stresu a vyčerpání. Stačí smíchat tři lžičky sypké směsi, nechat nabobtnat a poté smíchat s jogurtem. Je to dobré, ale hlavně účinné - určitě vyzkoušejte! 100% nativní strava pro zdraví a celkovou očistu organismu.